Dark Orbit Reloaded – recenzja

Przeglądarkowa gra Dark Orbit Reloaded jest pozycją polecaną szczególnie tym, których fascynują kosmiczne podróże i udział w międzygalaktycznych konfliktach. Wykonywanie zadań, zabijanie obcych, zbieranie surowców czy dynamiczne walki PvP, to tylko niektóre z możliwości tej gry, a wszystko zrealizowane w ładnej dla oka oprawie audiowizualnej. Nic tylko zasiadać za sterami kosmicznego okrętu i ruszać na podbój kosmosu.

Trzy zróżnicowane rasy i system questów

Na początku przygody z Dark Orbit Reloaded musimy zdecydować się na to, po której stronie międzygalaktycznego konfliktu się opowiemy, a do wyboru są trzy rasy reprezentujące poszczególne planety czyli Mars, Wenus i Ziemię. Zasady gry są zbliżone do systemu większości gier RPG, zatem przyjdzie nam tu walczyć z coraz to innymi przeciwnikami, wykonywać zadania i zbierać surowce, które pozwolą nam awansować na kolejne poziomy i odwiedzać nowe terytoria zamieszkałe przez coraz trudniejszych do pokonania przeciwników. Questy również są dość standardowe dla wielu gier RPG i polegają na wykonywaniu określonych czynności typu: zabij określoną ilość wrogów, lub znajdź i przynieść wskazane w zadaniu przedmioty, ale jest ich na tyle dużo, że nie powinny szybko się znudzić.

Zróżnicowane modyfikacje statków i system PvP

Do zalet Dark Orbit Reloaded zaliczyć można także ciekawy system walk PvP, gdzie gracze mogą sprawdzić swoją siłę bojową na tle innych uczestników gry, oraz możliwość rozbudowy posiadanych okrętów i zakup nowych. Opcji modyfikacji jest dużo i wraz ze wzrostem poziomów, można wyposażać maszyny w nowe elementy bojowe, ale ilość opcji nie przytłacza i nie trudno we wszystkim się odnaleźć. Oczywiście obraz i dźwięk w grze również stoją na wysokim poziomie, co dodaje realizmu i sprawia, że kosmicznymi okrętami lata się i walczy całkiem przyjemnie.

Dark Orbit po liftingu

Dark Orbit Reloaded w porównaniu do swojego poprzednika wyróżnia się kilkoma istotnymi zmianami. Przede wszystkim zmianie uległ interfejs, poprawiono grafikę i wprowadzono widok panoramiczny. Do tego dodano nową muzykę w tle, kilkaset nowych questów, zmieniono tła map i wprowadzono nowe postacie powiązane z istniejącymi korporacjami.