Elvenar – nowy hit na przeglądarkach

Przeglądarkowe gry strategiczne typu MMO nie są niczym nowym, zatem wszelkie nowe pozycje nie mają łatwego startu. Studio InnoGames stanęło jednak na wysokości zadania i wszystko wskazuje na to, że Elvenar – ich nowa gra przeglądarkowa, stanie się prawdziwym hitem. Co z punktu widzenia gracza oferuje nowa strategia? Przekonajmy się.

Celem gry, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, jest zbudowanie miasta, a następnie – stworzenie jego potęgi poprzez zdobywanie kolejnych terenów i nawiązywanie relacji handlowych z innymi uczestnikami gry. Gracz przenosi się w egzotyczny świat, zamieszkały przez dwie rasy – ludzi i elfów.

PO KTÓREJ STANIESZ STRONIE?

Aby wziąć udział w grze, wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie. Tuż po uzyskaniu dostępu stajemy przed pierwszym (wcale niełatwym) wyborem. Każdy gracz musi określić, czy chce tworzyć swoją potęgę wraz z ludźmi, czy z elfami. Dokonanie właściwego wyboru jest o tyle istotne, że wraz z daną rasą decydujemy się na konkretne technologie i jednostki, jakie są do niej przypisane. Przed zaznaczeniem odpowiedniego pola warto zapoznać się z działem informacyjnym, gdzie znajdują się szczegółowe opisy, znacząco ułatwiające dokonanie wyboru.

WALCZ I ZDOBYWAJ

Dobry władca musi wykazywać się zdolnościami handlowymi, ale kiedy trzeba, musi też chwycić za broń. W grze Elvenar gracze mają do czynienia z walkami, rozgrywanymi w systemie turowym i służą zdobywaniu magicznych reliktów. Dzięki podbijaniu kolejnych terenów, co jakiś czas zostajemy nagrodzeni możliwością powiększenia granic miasta.

CZYTELNIE, JASNO, PRZEJRZYŚCIE

Na dużą pochwałę zasługuje interfejs, który już po krótkiej chwili okazuje się zaskakująco czytelny i prosty w obsłudze. W górnej części ekranu wyświetlane są wszystkie istotne informacje, m.in. o bieżącej populacji, poziomie motywacji czy kulturze. Z lewej strony wyświetlane są zadania, które możemy wykonać w granicach naszego miasta, a za które zostaniemy nagrodzeni wieloma dodatkowymi profitami. Dolna część ekranu daje dostęp do mapy, trybu handlowego, zakładki z budynkami i technologii.