Kolejowa strategia – recenzja Rail Nation

Szukając dobrych przeglądarkowych strategii, z pewnością natknęliście się na tytuł Rail Nation. Jeśli nie, powinniście nadrobić ów brak.
Gracz wciela się w niej w rolę prezesa kolejowego przedsiębiorstwa, co jest nie lada wyzwaniem, o czym świadczy nie tylko ta gra, ale i stan polskiej, współczesnej kolei. Ale żarty na bok.
Rail Nation to gra, w której będziecie rozwijać swoją firmę, zarabiać, przewozić towary i pozbywać się depczącej wam po piętach konkurencji. Wasz cel, to prawdziwe kolejowe eldorado.

Rail Nation jest grą darmową. Dla zainteresowanych graczy istnieje możliwość wykupienia dodatkowych opcji, które poszerzają możliwości gracza, w porównaniu z możliwościami gracza nie posiadającego konta premium.
Jak w większości strategii ekonomicznych, grę rozpoczyna się z pułapu małego i słabego ekonomicznie punktu. W waszym przypadku, będzie to prezes drobnego przedsiębiorstwa kolejowego. Wasze zadanie, to tworzenie odpowiednich połączeń kolejowych, dzięki którym będziecie zwiększać zyski. Na przeszkodzie stanąć mogą wam konkurujące z wami inne przedsiębiorstwa kolejowe, które podobnie jak wy, również aspirują do przejęcia dominacji na rynku. Musicie zatem skupić się na transporcie dóbr, rozwijaniu infrastruktury, swoich stacji kolejowych i ciągłe zwiększanie zysków. Rozgrywka przemyślana jest interesująco, dlatego nie powinna nudzić fanów gier strategicznych.

Nie zapominajmy i o warstwie graficznej, która została świetnie przemyślana i dobrze wykonana. To wielka gratka dla fanów kolei (choć nie tylko, zadowoleni będą wszyscy lubiący piękne, dopracowane obrazy ilustrujące ciekawie daną tematykę).
To świetna rozrywka i dla dużych i dla małych!