Legend Online – recenzja gry

Legend Online jest to darmowa gra przeglądarkowa z gatunku MMORPG, która zawiera również wiele elementów strategii, co odróżnia ją od innych tytułów bazujących na zasadach role play games. Posiada kilka ciekawych i dość oryginalnych pomysłów zrealizowanych w nie najgorszej jak na możliwości przeglądarkowe grafice, więc może być ciekawą produkcją zarówno dla miłośników RPG jak i strategii.

Turowe MMORPG

Gra rozpoczyna się w typowym dla gatunku MMORPG stylu czyli przechodzimy przez prosty kreator postaci i wybieramy bohatera, którym może być Wojownik, Łucznik, lub Czarodziej pamiętając, że każda z klas różni się od siebie pewnymi cechami ułatwiającymi, albo utrudniającymi grę. Oczywiście postać kierowana przez gracza bazuje na poziomach doświadczenia i rozwoju drzewka umiejętności, a także w oparciu o przedmioty, które kupować można za złoto w grze. Sama walka odbywa się w oparciu o tury i ogranicza do wybierania przez gracza posiadanych umiejętności, ale mimo dużej prostoty tego systemu gra się całkiem przyjemnie, a potyczki z bardziej wymagającymi przeciwnikami potrafią wzbudzać wiele emocji.

Misje i cele gry

Misje w Legend Online polegają na wykonywaniu zadań, dzięki którym zdobywać będziemy surowce na potrzeby rozwoju naszego miasta, a że silne miasto, to także mocna postać, więc żadnego z tych aspektów gry nie należy pomijać. Wszelkie zadania wykonywać można samodzielnie, albo przy udziale innych graczy, oraz prowadzić z nimi rywalizację o złoto i magiczne przedmioty stanowiące o sile prowadzonego przez wirtualny świat bohatera.

Mikropłatności

Jak większość gier przeglądarkowych, tak i w Legend Online funkcjonuje model biznesowy oparty o system mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze kupić możemy konto premium, które umożliwi dostęp do pewnych opcji niedostępnych dla darmowej wersji gry. Jest to między innymi zwiększona lista przyjaciół, cotygodniowy prezent czy zwiększenie wartości zdobywanych punktów doświadczenia.