My Free ZOO jako gra edukacyjna

Gier komputerowych jest całe mnóstwo, jednak nie o każdej z nich można powiedzieć, że jest kształcąca, interaktywna czy po prostu zabawna. Miłym wyjątkiem jest gra My Free ZOO, która wymaga zaangażowania, logicznego myślenia i rozwija umiejętności kreowania rzeczywistości z jednej strony, z drugiej natomiast podejmowania rzutkich decyzji.

Czy łatwo być dyrektorem?

Osoba rozpoczynająca grę musi zmierzyć się z odpowiedzialną funkcją dyrektora ZOO. Od jego umiejętności i sposobu rządzenia zależy bowiem, czy ZOO przetrwa i będzie się rozwijało.

Pozyskiwanie nowych zwiedzających

Dyrektor ma więc do spełnienia kilka zadań. Ratowanie ZOO polega na zdobywaniu nowych zwiedzających, którzy zechcą je odwiedzić, ponieważ tylko w ten sposób można zdobyć dodatkowe fundusze. Jest to warunek niezbędny, żeby ZOO w ogóle mogło zostać uratowane. Aby tego dokonać dyrektor musi uczynić miejsce bardzo atrakcyjnym i dlatego powinien rozpocząć stawianie nowych wybiegów, budowanie nowych stoisk i ścieżek oraz sadzenie kwiatów i drzew.

Zoodolary

Rozbudowanie obiektu ma niebagatelny wpływ na przyciągnięcie nowych zwiedzających, dzięki czemu ZOO pozyska więcej zoodolarów. To z kolei pozwali na zdobycie nowych zwiedzających i dalsze rozbudowywanie ZOO.

Im lepiej dyrektor wywiąże się ze swoich obowiązków, tym szybciej rozbuduje ogród, a co za tym idzie, będzie miał satysfakcję z jego uratowania.

My Free ZOO to gra edukacyjna, ponieważ dzięki niej można kształtować umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Źródło:
https://pl.upjers.com/my-free-zoo