Pirate Storm – piracki rum?

Prawie każdy chłopiec w dzieciństwie miał etap, w którym utożsamiał się z morskimi piratami – nie chciał podlegać żadnym regułom, czy prawom, chciał łupić bezbronnych kupców i korzystać z życia na pokładzie okrętu na ciepłym Morzu Karaibskim. Jeżeli pozostała w Was choć odrobina morskiego klimatu i choć przez chwilę chcecie poczuć się jak prawdziwy wilk morski, który nie ma dla nikogo litości – Pirate Storm jest dla Was!

Co potrzebujemy?
Pirate Storm kontynuuje cykl przenoszenia gier komputerowych do świata Internetu oraz samych przeglądarek internetowych. Jedyne czego potrzebujemy to komputera z dostępem do Internetu. Tym samym gra dostępna jest niemal dla każdego, co wpływa również na jej popularność, a tym samym na atrakcyjność samej rozgrywki.

Rozgrywka?
Sama rozgrywka jest dość intuicyjna – przy pomocy myszki sterujemy nie tylko okrętem, ale również wydajemy polecenia związane z walką, używaniem przedmiotów, czy poruszaniem się po świecie gry. Co istotne dla młodszych graczy – gra jest całkowicie po polsku. Wszystkie misje, czy opisy w menu są spolszczone zgodnie z pirackim i morskim klimatem. Na szczególną uwagę zasługuje również trochę bajkowa oprawa graficzna, która bardzo dobrze wygląda zważywszy na fakt, iż ciągle mówimy tutaj o grze przeglądarkowej oraz muzyka wpasowująca się w klimat „mórz i oceanów”. Wadą może być jedynie brak odpowiedniego zbilansowania jednostek dostępnych w grze, jeżeli nie skorzystamy z mikropłatności…

Mikropłatności?
Pomimo tego, że gra jest udostępniana graczom za darmo, to jednak dla przyśpieszenia rozgrywki zamiast żmudnego zdobywania doświadczenia i przedmiotów (pieniędzy, kul armatnich, czy diamentów, które następnie możemy wymieniać na lepsze artefakty) możemy skorzystać z mikropłatności. Warto jednak wspomnieć, że pewne przedmioty, jak chociażby najwartościowsze statki dostępne są jedynie za płatne diamenty… Czy warto? Każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na to pytanie samodzielnie. Jedno jest jednak pewne – gra potrafi wciągnąć na kilka godzin!