Plemiona

Plemiona to gra osadzona w czasach średniowiecza. Komu przypadnie do gustu, a kogo z pewnością nie powali na kolana?

W grze tej z pewnością odnajdą się osoby, w których żyłach drzemie chęć sprawdzenia się w roli stratega oraz zdobywcy. Aby rozpocząć swoją przygodę z Plemionami, wystarczy zarejestrować się na stronie gry. Plemiona należą do tak zwanych „gier przeglądarkowych” nie trzeba więc instalować żadnych aplikacji na swoim komputerze. To, co ukazuje się naszym oczom na samym początku, to maleńka wioska, którą należy rozbudować.

Tak jak w każdej grze strategicznej, również w przypadku Plemion. musimy bardzo dobrze zastanowić się, zanim postanowimy wznieść jakiś budynek – może to nieść za sobą różne skutki ekonomiczne.

To, co jest niewątpliwym plusem tej gry, to różne drogi osiągania rozwoju. Coś dla siebie znajdą tu fani budowania wielkich armii, ale i Ci, którzy chcą się sprawdzić jako zarządcy odpowiadający za ekonomię państewka.

Choć ciężko odmówić szacie graficznej estetyki, z pewnością nie jest to szata na poziomie chociażby The Settlers Online – w Plemionach szata jest prostsza, zdecydowanie bardziej schematyczna.

Jeżeli nie do końca odnajdujesz się w Plemionach, możesz skorzystać z szerokiego wsparcia technicznego gry – forum, informacji na temat poszczególnych formacji bojowych, budynków czy nawet Samouczka, którego możesz wyłączyć w dowolnym momencie gry.
Istnieje również możliwość wykupienia konta premium, które zapewnia wiele udogodnień w grze.

To gra dla osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności na wielu płaszczyznach, a zarazem nie potrzebują bardzo rozbudowanej grafiki.