Recenzja Traviana

Wyobraź sobie małą, bezbronną osadę, która znajduje się gdzieś na mapie starożytnego świata. To osada, której jesteś panem i władcą. Dzięki Twojej mądrej polityce, rozwijaniu gospodarki, wojskowości, i wielu innych dziedzin być może uda Ci się stać się najsilniejszym władcą w okolicy, któremu podporządkowane są inne osady. Ale strzeż się. Twoi sąsiedzi nie spoczywają na laurach i również rozwijają swoje osady. Twoim zadaniem jest więc rozważne rozwijanie swojej włości, by nie dać się podejść.
Tak pokrótce opisać można grę Travian, świetną strategiczną grę online, którą osadzono w czasach, gdy centrum świata stanowił Rzym, walczący z rozmiatymi dzikimi plemionami. Jako gracz wcielisz się w Rzymian lub „dzikich” – wybór należy do Ciebie i dokonać musisz go już na początku gry, zakładając swoje konto.

Dzięki atrakcyjności rozgrywki i ciekawym wyzwaniom, gra uwodzi coraz to nowych graczy, odkrywających uroki Traviana.
Przyjemna dla oka grafika i wyzwania, jakie stawiane są przed graczem, plus możliwość wchodzenia w rozmaite interakcje z innymi graczami, sprawiają, że Travian to rozrywka wysokiej klasy. To klasyk darmowych gier strategicznych, na którym wychowały się całe pokolenia miłośników gier online, zwłaszcza strategicznych.

Fajna, prosta, kreskówkowa grafika, trochę prześmiewcza i lekko karykaturalna pozwala na spędzenie czasu z Travianem w sympatycznej i luźnej atmosferze, przypominając jednocześnie, że rozgrywka ta jest tylko zabawą (choć rzeczywiście wyjątkowo atrakcyjną!) Gra dopracowana jest w każdym szczególe, co chwali się twórcom jej gry. A dzięki temu rozgrywka wciąga bez reszty.