Stronghold Kingdoms

Stronghold Kingdoms, to gra przeglądarkowa oparta na legendarnej już grze Stronghold (Twierdza).
Jest kapitalną strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym, gdzie każdy gracz w grze znajduje się online.
Gra została stworzona przez FireFly Studios, potentata na rynku gier internetowych, a zarazem gwaranta dobrej jakości i niezłej zabawy.
Gracz wciela się w średniowiecznego władcę, który rozwija swoją twierdzę. Gra jest całkowicie darmowa, jednak jeśli będziecie chcieli mieć dostęp do większej ilości możliwości oferowanych przez twórców gry, konieczne będzie wniesienie opłaty (z resztą podobnie jest w wielu innych grach).
Stronghold Kingdoms, to niezła strategia. Gracz wykazać musi się umiejętnościami, dzięki którym rozwijał będzie swój zamek w dobrej kondycji, a zarazem ekonomiczną warstwę swoich włości. Będzie też musiał stawić czoła atakującym go wrogom, dybiącym na jego własność. Zdobywanie surowców, dbanie o zadowolenie poddanych, czy rozwijanie wojska, to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi staniecie.

Gra cieszy oko świetną grafiką. Świetnie oddaje ducha epoki feudalnej, poprzez odpowiednio dobrane budynki, jakie możecie postawić w swojej twierdzy. Do tego opcje, jakie przygotowane zostały w związku z dyplomacją, handlem, wojskiem, czy innymi elementami gry, jako żywo przenosi do epoki średniowiecza, dając możliwość wcielenia się w prawdziwego feudała, który podbija sąsiednie, słabsze ziemie, lub sam daje się podbić silniejszym sąsiadom.
Gra ta, to rozrywka na naprawdę wysokim poziomie, która zadowoli miłośników strategii ekonomicznych, zwłaszcza w otoczce średniowiecznej.