The Settlers Online – Zostań osadnikiem!

Settlers Online to przeglądarkowa wersja gry komputerowej The Settlers, stworzonej przez Blue Byte. Czy warto w poświęcić jej czas? Kto będzie zadowolony a kto może się nią rozczarować?

The Settlers Online to gra strategiczna, od początku trzeba więc dobrze przemyśleć kwestie usytuowania poszczególnych budynków. Choć na wstępie każdy gracz posiada pewne surowce, musi on liczyć się z tym, że nie wystarczą one na długo – tak naprawdę, można w zamian za nie postawić kilka podstawowych budowli. Od samego początku trzeba więc zastanowić się nad tym, jak zaaranżować dostępną przestrzeń w taki sposób, by wydobywanie poszczególnych surowców było jak najbardziej ekonomiczne i opłacalne.

Warto zwrócić uwagę na duży plus gry przeglądarkowej – możemy kontaktować się z innymi graczami, handlować. Handel może okazać się niezbędny, bowiem wydobywanie surowców trwa naprawdę długo. Pomóc może również kupno gemów, czyli internetowej waluty obowiązującej w grze. Niestety doładowanie konta internetowego może nieco uszczuplić Twój realny portfel.

Gra Settlers Online z pewnością wymaga poświęcenia sporej ilości czasu oraz podejmowania rozsądnych decyzji – kilka złych wyborów może „spowolnić” grę i odsunąć w czasie osiągnięcie kolejnego, zamierzonego sobie celu.

Mocną stroną strategii jest również jej grafika – podczas grania można wykonać duże przybliżenie, które pozwala na zauważenie wielu szczegółów.

Czy warto zagrać w Settlers Online? Jeśli chcesz się sprawdzić w roli stratega i nie przeszkadza Ci to, że osiągnięcie wyższego poziomu w grze może zająć znaczną ilość czasu, zarejestruj się na stronie i już dziś zostań osadnikiem!