The West – recenzja

Czy Ty także marzyłeś kiedyś o podbijaniu Dzikiego Zachodu w siodle wiernego rumaka i z dwoma rewolwerami umocowanymi przy pasie? Mamy więc dla Ciebie dobrą wiadomość – dziecięce marzenia mogą się urzeczywistnić już dziś i to bez wstawania sprzed ekranu komputera! Wszystko za sprawą The West – rewelacyjnej gry przeglądarkowej od Innogames.

ROZGRYWKA
Cel gry jest dokładnie taki, jak można się tego spodziewać – gracz wciela się w postać kowboja i prowadzi typowo kowbojskie życie. W The West przyjdzie nam bronić swoich terenów przed atakami innych graczy, ale to nie wszystko. Prawdziwy kowboj musi przecież dbać o swoją farmę, opiekować się bydłem i trzodą chlewną a także zatroszczyć się o strawę.

STRATEGIA
The West zgrabnie łączy elementy typowych gier strategicznych oraz RPG. Nasza postać musi wykonywać różnego rodzaju misje, zdobywać punkty doświadczenia oraz pieniądze. Podstawową walutą są (a jakże!) dolary. Aby sprawnie wykonywać poszczególne zadania, należy szybko przemieszczać się między poszczególnymi punktami na mapie. Nie jest to trudne w początkowej fazie, kiedy dysponujemy „prędkościowym bonusem”.
Z elementów typowo strategicznych warto wspomnieć o możliwości budowy własnego miasta. Dzięki temu możemy korzystać z usług banku, kupować lepsze przedmioty lub otrzymać darmową kwaterę w hotelu. Nie można także zapomnieć o tym, co stanowi esencję kowbojskiego życia – o rewolwerowych pojedynkach jeden na jednego, prowadzonych z innymi graczami.